تبلیغات
دانشجویان مهندسی طراحی فرآیندهای نفت دانشگاه آزاد رباط کریم

دانشجویان مهندسی طراحی فرآیندهای نفت دانشگاه آزاد رباط کریم
قالب وبلاگ
نویسندگان
شرح دوره:

امروزه شبیه سازی فرایندی واحدهای صنعتی به ویژه مجتمع های پتروشیمی و پالایشگاهی به منظور فهم متغیرهای فرایندی و دست یابی به شرایط بهینه تولید امری اجتناب ناپذیر است. نرم افزار Aspen PLUS از مجموعه نرم افزاری Aspen Engineering Suite  متعلق به شرکت Aspentech ، معتبرترین و معروف ترین نرم افزار در زمینه شبیه سازی فرایندی است. قدرت این نرم افزار در بهره گیری از بانک اطلاعاتی قوی، دامنه وسیع معادلات ترمودینامیکی و در عین حال طریقه کار راحت با آن می باشد. در دوره آموزشی نرم افزار aspen  (مقدماتی) طریقه کار با این نرم افزار(ورژن 2006) به صورت ساده و کاربردی آموزش داده می شود به طوری که کاربر در انتهای دوره قابلیت شبیه سازی واحدهای فرایندی و درک مفاهیم طراحی مفهومی را خواهد داشت.

مشخصات پروژه: علاوه بر مثال های کاربردی متعددی که در طول دوره آموزش داده می شود، در این دوره دو پروژه انجام می شود. یکی از آنها شبیه سازی واحد تقطیر نفت خام می باشد که به صورت مرحله به مرحله در کلاس انجام می پذیرد.واحد تقطیر نفت خام شامل برج فلش، برج تقطیر اتمسفریک و برج تقطیر در خلاء می باشد. هدف از انجام این پروژه آشنایی کاربر با شبیه سازی برج های نفتی می باشد که از پیچیده ترین موارد در شبیه سازی فرایندی می باشند.
در انتهای دوره نیز به منظور ارزیابی کیفی کارآموز، شبیه سازی واحد LPG یکی از پالایشگاه های کشور با توجه به اطلاعات مندرج درنقشه ها و مدارک آن واحد مورد امتحان قرار می گیرد.
واحد LPG متشکل از سه برج برای جداسازی اتان و گازهای سبکتر از آن، پروپان، بوتان و پنتان می باشد. علاوه بر این واحد مذکور چندین پمپ و مبدل حرارتی را نیز دارد. در این پروژه، علاوه بر امتحان کاراموز، معادلات ترمودینامیکی مورد بررسی قرار گرفته و اطلاعات شبیه سازی با داده های PFD  و دقت شبیه سازی بررسی می گردد.

ارسالی از طرف آقای احسان محمودی
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


از مهندسی شیمی آموختم.....
از چرخش الکترون ها به دور هسته آموختم که کل جهان به دور مرکز هستی می چرخد و از حرکت پیوسته ذرات چه ارتعاشی چه انتقالی یا دورانی که ثبات و سکون در آفرینش راه ندارد و پیوسته در م
من سیر تغییر و تحول و تکامل هستیم.

ازمهندسی شیمی آموختم که هر چه فاصله ما از مرکز افرینش وخالق هستی بیشتر باشد ما و نیستی ما آسانتر خواهد بود همانطوری که جدا کردن الکترون از دورترین لایه اتم آسانتر است.

از تلاش ذرات بی شعور برای پایدار شدن متعجب شدم و دریافتم که شعوری والا و اندیشه ای برتر در پس پرده هدایت گر نقش ها و طرح هاست از پیوند اتم ها برای پایدارشدن دریافتم که اتحاد در مرز پایداری است و از گازهای نجیب کامل شدن را رمز پایداری یافتم.

از بحث واکنشهای چند مرحله ای و زنجیری آموختم که ما ذره های حد واسط مراحل زندگی هستیم که در یک مرحله واکنش متولد می شویم و در واکنشی دیگر می میریم و هدف آفرینش و خلقت فراتر از تولید و مصرف ماست.

از بحث تعادل های شیمیایی و واکنشهای برگشت پذیر آموختم که جهان تعادلی است پویا و دینامیک که گرچه در ظاهر خواص ماکروسکوپی ثابت و یا متغییری دارد اما در درون در تکاپو و فعال است

از شبکه بلور جامد های یونی آموختم که با وجود تضادها می توان چنان گرد هم آمد و پیوستگی ایجاد کرد که شبکه ای مقاوم در مقابل دماهای ذوب بالا بوجود آید..


... و ازمهندسی شیمی آموختم که از دست دادن فرصت ها واکنش های برگشت ناپذیری هستند که تکرار انها میسر نخواهد بود.

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
چت: >

كدهای زیبای ماوس

*
*
*
*
*
*
*
بزرگترین سایت جاوا اسکریپت ایران